DOGODKI PRED NAMI

V ponedeljek, 26. 6., bo ob godu sv. Jožefmarija Escrivaja sveto mašo ob 18.30 daroval novomški škof dr. Andrej Saje.

V četrtek, 29. 6., bo ob 9.00 v stolnici posvečenje letošnjega novomašnika Blaža Zorka iz župnije Ljubljana – Koseze.

V četrtek, 29. 6., bo ob 20.00 koncert zbora Trinity College Choir. Lepo vabljeni!

V ponedeljek, 3. 7., bo ob 19.30 v stolnici koncert dečkov iz Lyona. Lepo vabljeni!

V soboto, 8. 7., bo imel gospod nadškof v stolnici ob 16.00 sveto mašo ob obletnici smrti Božjega služabnika nadškofa Antona Vovka. Lepo vabljeni!

V sredo, 23. 8., bo imel gospod nadškof ob 18.30 v stolnici sveto mašo ob evropskem dnevu spomina na žrtve totalitarnih režimov.

GODOVI V TEM TEDNU

Nedelja, 25. 6.: 12. nedelja med letom.

Ponedeljek, 26. 6.: sv. Ciril Aleksandrijski, škof, cerkveni učitelj.

Torek, 27. 6.: sv. Ema Krška, kneginja.

Sreda, 28. 6.: sv. Irenej Lyonski, škof, mučenec.

Četrtek, 29. 6.: sv. Peter in Pavel, apostola.

Petek, 30. 6.: sveti prvi mučenci rimske Cerkve.

Sobota, 1. 7.: sv. Estera, svetopisemska žena.

Nedelja, 2. 7.: 13. nedelja med letom.

Društvo Zaupni telefon Samarijan vabi k sodelovanju nove prostovoljce in prostovoljke

Društvo Zaupni telefon Samarijan je humanitarna in prostovoljska organizacija, ki že 27 let izvaja program Zaupni telefon za klic v duševni stiski. Brezplačna telefonska številka 116 123 je na voljo 24 ur na dan, vse dni v letu, anonimno in zaupno, namenjena pa je vsem posameznikom, ki se znajdejo v duševni stiski in je njihovo breme pretežko, da bi ga nosili sami. Na telefonski liniji jim nudijo pogovor, empatično uho, razumevanje in razbremenitev usposobljeni prostovoljci, ki so se za to predhodno izobraževali na usposabljanju.

V februarju 2024 društvo znova organizira usposabljanje za nove prostovoljce za delo na zaupnem telefonu. Vsi z občutkom za pomoč sočloveku, empatijo in pripravljenostjo za prostovoljsko delo ste toplo vabljeni k sodelovanu. Prijave sprejemajo do 1. februarja 2024. Trimesečno usposabljanje bo potekalo ob sobotah v Ljubljani, začne pa se 10. februarja.

Za več informacij o društvu oziroma prijavo na usposabljanje lahko pokličete na njihovo telefonsko številko 01 2391 673 ali e-naslov samarijan@gmail.com.

01 2391 673 ali

e-naslov samarijan@gmail.com